خرید کتاب عقاید یک دلقک
عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک

25,000تومان
قیمت بدون مالیات: 25,000تومان
کد محصول: 0038
موجودی در انبار
عقاید یک دلقک، نهمین کتاب نویسنده آلمانی هاینریش بل است که در سال 1963 منتشر شد. رمانی که در شرح حال دلقکی به نام شنیر است که معشوقه اش ماری او را ترک کرده و این کتاب به مشکلات او می پردازد.

عقاید یک دلقک، نهمین کتاب بلند نویسنده آلمانی هاینریش بل استکه برای او جایزه نوبل را به ارمغان آورد. عقاید یک دلقک شرح حال دلقکی به نام شنیر است که معشوقه اش ماری او را ترک کرده و این کتاب به مشکلات او می پردازد.

درباره نویسنده

هاینریش بُل در سال 1917 و در کلن آلمان متولد شد. تا بیست سالگی و اخذ دیپلم حتی نیم علاقه ای هم به نوشتن نداشت اما وجود شغلی در کتابفروشی باعث شد او به دنیای کتاب وارد شود. همزمان با رفتن او به کتابفروشی جنگ جهانی دوم شروع شد، با اینکه خانواده او تماماً مخالف سیاست های هیتلر بودند اما نظر او متفاوت بود، این را می توان از نامه های او به معشوقه اش ماری فهمید.

در طول جنگ جهانی بارها زخمی شد اما به جعل و زحمات بسیاری خودش را به غرب رساند. در غرب ویران شده آن دوران و در شهر کلن همراه با همسرش شروع به زندگی مشترک کرد. بلافاصله بعد از جنگ شروع به تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی پرداخت و اولین کتاب خود را در سال 1949 به نام قطار به موقع رسید انتشار کرد. اما

هاینریش بُل در سال 1973 به عنوان دومین آلمانی تاریخ جایزه نوبل را دریافت کرد. جایزه ای که از طرف محافظه کاران آلمان مورد حمله قرار گرفت و مطبوعات آن زمان خطاب به بُل گفتند: تو این جایزه را به خاطر چپی بودنت بردی!

هاینریش بُل در سال 1985 از دنیا رفت و در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد.

درباره کتاب

عقاید یک دلقک در سال 1963 و در آلمان انتشار یافت. تاثیراتی از جنگ به خوبی در این کتاب نقد می شود مانند: تاثیر جنگ بر خانواده، آلمان پس از هیتلر، عقایدات دینی و مذهبی و تقابل پرتستان ها و کاتولیک ها. این کتاب برای بُل جایزه نوبل سال 1973 را به ارمغان آورد.

خلاصه ای از کتاب

داستان درباره دلقکی به نام شنیر است که معشوقه اش ماری او را ترک کرده و باعث شده که او دچار افسردگی و بیماری شود. بعد از افتضاحی که در یکی از نمایش هایش به بار می آورد از کارش اخراج می شود و حالا که حتی یک پنی هم در جیبش ندارد شروع به تماس با آشنایانش می کند و در حین تماس، خاطرات قدیمی خود را مرور می کند.


جزئیات
نویسنده هاینریش بُل
مترجم طیبه احمدوند
تعداد صفحات 288
قطع رقعی
نوع جلد شومیز

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

زمین خوردم، جوری که دیگر نمی توانستم از جای خود بلند شوم. حتی یک نفر هم برایم سوت نزد و جیغی نکشید. فقط در آن میان صدایی از جنس همدردی و دلسوزی را شنیدم و در پایان هنگامی که پرده افتاد خیلی سریع وسایلم را جمع کردم و بدون آن که صورتم را از گریم پاک کنم، خودم را به محل زندگی ام رساندم. جایی که با صاحب آن درگیری دارم، چون برایم پولی باقی نمی گذارد که بخواهم با آن کرایه تاکسی را بپردازم. من هم برای رفع عصبانیت رانندهی تاکسی ماشین ریش تراش برقی ام را به جای کرایه به او دادم و او هم از روی شعور و درکش یک بسته سیگار که تقریبا پر بود همراه دو مارک پول نقد به من داد. بعد بدون این که لباس هایم را عوض کنم، خودم را روی تختخواب نامرتبم انداختم. ته ماندهی بطری را سر کشیدم و بعد از مدت ها برای اولین بار خودم را رها از سردرد و افسردگی دیدم. آن چنان راحت و آسوده بودم که داشتن چنین حالتی را برای لحظات آخر عمرم آرزو کردم؛ مست و بیهوش. گویی در جویباری افتاده ام. آن قدر که دوست داشتم پیراهنم را در عوض نوشیدن یک بطری عرق بدهم، فقط مشکلاتی که در ضمن معامله ی تعویض پیراهن و یک بطری عرق ممکن است پیش بیاید، مرا نسبت به این معامله دلسرد می کرد. به خواب عمیقی فرو رفتم. در خواب می دیدم که پرده ی صحنه مثل کفنی سنگین روی من افتاده، ولی با این حال می ترسیدم از خواب بیدار شوم.

کتاب های مرتبط

بیگانه

بیگانه

10,000تومان
آوای وحش

آوای وحش

12,000تومان
قمار باز

قمار باز

18,000تومان
درون آب

درون آب

32,000تومان