خرید آنلاین کتاب ملت عشق
ملت عشق

ملت عشق

30,000تومان
قیمت بدون مالیات: 30,000تومان
کد محصول: 0021
موجودی در انبار

رمان ملت عشق، رمان نویسنده مشهور ترکیه ای الیف شافاک است که در سال 2010 به 2 زبان منتشر شد. این رمان به موفقیت های زیادی رسید و تا بحال در ایران توسط نشر های مختلف به چاپ رسیده است. عمده اتفاقات رمان ملت عشق شرح حال شمس و مولانا است و توسط 20 راوی مختلف به احوالات شمس و مولانا پرداخته شده است. 

درباره نویسنده

الیف شافاک در 1971 و در فرانسه متولد شد. شافاک پر فروش ترین نویسنده تاریخ ترکیه است و حدود 10 رمان به زبان انگلیسی و فارسی منتشر کرده که بیشتر آنها در لیست پر فروش ترین های ترکیه قرار گرفت. بیشتر رمان های او در ایران به چاپ رسیده است و ملت عشق حدود چند ماه، پر فروش ترین کتاب ایران بود. 

زندگی او بیشترش موفقیت است اما حاشیه هایی هم دارد، مانند چاپ کتاب the bastard of stanbul و متهم شدن به اهانت به ترک بودن. با اینکه پرونده او در همان زمان بسته شد ولی مترجم و ناشر او با حبس روبرو شدند.

درباره کتاب

ملت عشق را شاید بتوان بهترین رمان در حوزه عشق و عرفان نامید. ملت عشق که راوی دو داستان به صورت موازی است بیانگر عشق بازی مولانا و شمس و از سوی دیگر بیانگر حکایت زنی 40 ساله و تنها است. ملت عشق حاوی 40 قانون درباره عشق است و حدود بیست راوی مختلف دارد. شاید زیباترین پاراگراف این کتاب این باشد:

کلماتی که برای توصیف پروردگار به کار می‌بریم، همچون آینه‌ای است که خود را در آن می‌بینیم. هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا اگر موجودی ترسناک و شرم‌آور به ذهنت بیاید، به این معناست که تو نیز بیش‌تر مواقع در ترس و شرم به سر می‌بری. اما اگر هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا عشق و لطف و مهربانی به یادت بیاید، به این معناست که این صفات در وجود تو نیز فراوان است.

جزئیات
نویسنده الیف شافاک
مترجم انیسه رضایی
تعداد صفحات 399
قطع رقعی
نوع جلد شومیز

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

ژانت با صدایی گرفته پرسید: «می دانی چه فکر می کنم مادر؟ گمان می کنی همه چیزهایی که تو زمانی از آن ها می ترسیدی الآن سر من می آید. اما این طور نیست که چون تو در جوانی ازدواج کردی و به سن الآن من که بودی بچه دار شدی، من هم قرار است همان اشتباه ها را تکرار بکنم!»

صورت إلا چنان سرخ شد که انگار سیلی آبداری خورده بود. در گوشه ای از ذهنش خاطراتی که می خواست فراموششان کند، جان گرفتند: حالت هایش موقعی که ژانت را حامله بود، بی چارگی اش، گریه های گاه و بیگاهش، بحران هایش... در اولین حاملگی اش خیلی سختی کشیده بود، سلامتی اش به خطر افتاده بود، دچار  افسردگی شده بود، تازه مجبور شده بود زایمان زودرس بکند. دختر بزرگش که هفت ماهه به دنیا آمده بود، هم در دوران نوزادی، هم در دوران کودکی انگار همه زور و قوه او را مکیده بود. درست به همین دلیل بود که برای دوباره بچه دار شدن ده سال صبر کرده بود اللا.

کتاب های مرتبط

رمان پر

رمان پر

26,000تومان