قلعه حیوانات
قلعه حیوانات

قلعه حیوانات

15,000تومان
قیمت بدون مالیات: 15,000تومان
کد محصول: 0028
موجودی در انبار

رمان قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات در کنار رمان 1984، معروف ترین رمان های جورج اورول نویسنده انگلیسی است که در سال 1945 منتشر شد. جورج اورول در قلعه حیوانات و 1984 با نگاهی منفی تمام حکومت های دیکتاتوری جهان را محکوم کرده است و رمان قلعه حیوانات تمرکز خاصی بر روی انقلاب 1917 روسیه دارد.


رمان قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات در کنار رمان 1984، معروف ترین رمان های جورج اورول نویسنده انگلیسی است که در سال 1945 منتشر شد. جورج اورول در قلعه حیوانات و 1984 با نگاهی منفی تمام حکومت های دیکتاتوری جهان را محکوم کرده است و رمان قلعه حیوانات تمرکز خاصی بر روی انقلاب 1917 روسیه دارد.

درباره نویسنده

جورج اورول در ژوئن 1903 در ایالت هند بریتانیا متولد شد. پدربزرگ او یک مرفه و فعال اقتصادی بود.  جورج  از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷ در  برمه و در نیروهای پلیس به خدمت مشغول شد. زندگی مسئله طبقات اجتماعی در هند باعث شد او دید جدیدی نسبت به فقر داشته باشد. موضوع فقر مهم ترین پیام رمان های او است. در اوایل جوانی برای کسب تجربه فقر مدتی را در بین بی خانمان ها و کارگران ساختمانی گذراند. در همین زمان شروع به نوشتن روزمرگی های خود کرد که سرانجام به نوشتن رمان فقر و بدبختی در پاریس و لندن انجامید. بلافاصله پس از این رمان به نویسندگی پرداخت و رمان های دختر کشیش و حال و هوای برمه را نوشت. اورول نیز مانند دیگر فعالان و روشنفکران هم دوره خود به اسپانیا رفت تا علیه سربازان ژنرال فرانکو بجنگد. اورول در این جنگ مجروح شد و پس از مدتی بر اثر جراحت های مصدومیت درگذشت.کتاب درود بر کاتالونیا، حاصل دیده های او از اسپانیا در جنگ است.

درباره کتاب

قلعه حیوانات روایتگر یک مزرعه ای است که حیوانات آن به رهبری خوکی به نام میچر پیر انقلابی را بنیان می گذراند. انقلابی که با هدف هایی مثل آزادی، از بین بردن تسلط انسان ها، تقسیم اموال بین حیوانات و ... صورت می گیرد رفته رفته از مسیر خود خارج شده و به دست مافیای خوک ها می رسد.

ناپلئون خوک که یکی از 2 رهبر حیوانات در این انقلاب بود با فراری دادن اسنوبال، دیگر رهبر حیوانات، کنترل مزرعه را به دست گرفت. شاید مهم ترین بخش کتاب، بخش قوانین مزرعه در اوایل انقلاب است. آن قوانین به این شرح است:

همه آنها که روی دوپا راه می‌روند دشمن هستند.

همه آنها که چهارپا یا بالدار هستند، دوستند.

هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را ندارد.

هیچ حیوانی حق خوابیدن در تخت را ندارد.

هیچ حیوانی حق نوشیدن الکل را ندارد.

هیچ حیوانی حق کشتن حیوان دیگری را ندارد.

همهٔ حیوانات با هم برابرند.

و در آخر از آن قوانین همین قانون پابرجا می ماند:

همهٔ حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند


جزئیات
نویسنده جورج اورول
مترجم هستی عاطفی
تعداد صفحات 208
قطع رقعی
نوع جلد شومیز

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

معلوم است که خودخواهی های انسانها اجازه چشیدن طعم زندگی لذت بخش را به ما نمی دهند! الأن من قصد گله گذاری از انسانها را ندارم. چون من مانند شماها خیلی بدبخت نیستم و وضعیت بهتری دارم. دوازده سال است که در این قلعه زندگی می کنم و چیزی به آخر زندگی ام باقی نمانده. مثل شما چندان مورد توجه انسانها قرار نمی گیرم و همین بی توجهی باعث خوش شانسی ام شده است. و حالا شما، شما بچه خوکهایی که با چشمان باز به من زل زده اید؟ شما نیز عاقبت خوشی نخواهید داشت و من نگران تک تک شما هستم. بدین ترتیب همه ما، گاوها، خوکها، مرغها، گوسفندها و بقیه حیوانات این قلعه باید خود را از چنین وضعیتی نجات دهیم. حتی شما سگها و اسبها. شماها هم در خطر هستید. مخصوصا تو بوکسر، من نگران روزی هستم که تمام ماهیچه های بدن تو قدرت خود را از دست بدهند و جونز تو را به عنوان یک یابوی به درد نخور، بفروشد. چه کسی می خواهد گلوی تو را با چاقو بشکافد و خونت را بریزد. لاشه تو آن موقع فقط به درد روباهها و گرگها می خورد.


کتاب های مرتبط

ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)
زندگی جورج اورول
تنفس هوای تازه

تنفس هوای تازه

19,000تومان
ژرفنا،جاده ای به سوی اسکله ویگان