خرید کتاب تنفس هوای تازه اثر جورج اورول
تنفس هوای تازه

تنفس هوای تازه

19,000تومان
قیمت بدون مالیات: 19,000تومان
کد محصول: 0033
موجودی در انبار

تنفس هوای تازه، هفتمین رمان جورج اورول نویسنده قلعه حیوانات  و 1984 است که در حین جنگ جهانی دوم منتشر شد. این کتاب حال و هوای انگلیس، قبل و بعد از جنگ را شرح می دهد.


تنفس هوای تازه، هفتمین رمان جورج اورول نویسنده قلعه حیوانات  و 1984 است که در حین جنگ جهانی دوم منتشر شد. این کتاب حال و هوای انگلیس، قبل و بعد از جنگ را شرح می دهد.

درباره نویسنده

جورج اورول در ژوئن 1903 در ایالت هند بریتانیا متولد شد. پدربزرگ او یک مرفه و فعال اقتصادی بود.  جورج  از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷ در  برمه و در نیروهای پلیس به خدمت مشغول شد. زندگی مسئله طبقات اجتماعی در هند باعث شد او دید جدیدی نسبت به فقر داشته باشد. موضوع فقر مهم ترین پیام رمان های او است. در اوایل جوانی برای کسب تجربه فقر مدتی را در بین بی خانمان ها و کارگران ساختمانی گذراند. در همین زمان شروع به نوشتن روزمرگی های خود کرد که سرانجام به نوشتن رمان فقر و بدبختی در پاریس و لندن انجامید. بلافاصله پس از این رمان به نویسندگی پرداخت و رمان های دختر کشیش و حال و هوای برمه را نوشت. اورول نیز مانند دیگر فعالان و روشنفکران هم دوره خود به اسپانیا رفت تا علیه سربازان ژنرال فرانکو بجنگد. اورول در این جنگ مجروح شد و پس از مدتی بر اثر جراحت های مصدومیت درگذشت.کتاب درود بر کاتالونیا، حاصل دیده های او از اسپانیا در جنگ است.

درباره کتاب

تنفس هوای تازه هفتمین رمان جورج اورول است که در حین جنگ جهانی دوم چاپ شد. این کتاب به بررسی انگلستان در قبل و بعد از جنگ پرداخته است.

داستان رمان درباره مردی میانسال است که میخواهد یادی از گذشته کند و برای تنفس هوایی تازه به گفتن خاطرات دوران کودکی خود بپردازد.

جورج اورول در این رمان هم مانند دیگر آثارش به بررسی مشکلات اجتماعی در قالب رمان پرداخته است. او در این رمان خواننده را به ده ها سال قبل میبرد و از ضررهای مدرنیته به جهانیان می گوید و برای آیندگان ابراز نگرانی میکند. 

جزئیات
نویسنده جورج اورول
مترجم فرید رضوی
تعداد صفحات 224
قطع رقعی
نوع جلد وزیری

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

مردم در آن روزها جه داشتند ؟ احساس امنیت، حتی اگر امنیتی هم در کار نبود راسمش، بیشتر احساس "بودن" بود. همه آنهامیدانستند، که می میرند و با ورشکسته می شوند . اما نمی دانستند که همه چیز ، تغییر می کند و چه ها بر سرشان می رود .

به نظر من معتقدات در آن روزها، از چندان اهمیتی برخوردار نبود.درست است که همه به کلیسا میرفتند، من و " السی "هم می رفتیمم. حتی  موقعی که گناه می کردیم و اگر از آنها می پرسیدی که به زندگی پس از مرگ معتقدند، حواب مثبت میشنیدی  اما یک نفر را هم ندیدم که واقعا به زندگی آینده، اعتقاد داشه باشد. به تصورم  همانطور که  بچه ها به بابانوئل معتقدند ، اینان هم به زندگی بعد از مرگ اعتقاد دارند .

کتاب های مرتبط

قلعه حیوانات

قلعه حیوانات

15,000تومان
ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)
زندگی جورج اورول
ژرفنا،جاده ای به سوی اسکله ویگان