خرید کتاب ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)
ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)

ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)

16,000تومان
قیمت بدون مالیات: 16,000تومان
کد محصول: 0012
موجودی در انبار

جاده ای به سوی اسکله ویگان، کتابی  به قلم جورج اورول نویسنده رمان های قلعه حیوانات و  1984 است. جورج اورول  این کتاب را بر اساس تجربه های شخصی خویش نوشته اشت و در این کتاب نسبت به کارگان و بیکاری و اقشار ضعیف مردم انگلستان واکنش نشان داده است.


درباره نویسنده

جورج اورول در ژوئن 1903 در ایالت هند بریتانیا متولد شد. پدربزرگ او یک مرفه و فعال اقتصادی بود.  جورج  از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷ در  برمه و در نیروهای پلیس به خدمت مشغول شد. زندگی مسئله طبقات اجتماعی در هند باعث شد او دید جدیدی نسبت به فقر داشته باشد. موضوع فقر مهم ترین پیام رمان های او است. در اوایل جوانی برای کسب تجربه فقر مدتی را در بین بی خانمان ها و کارگران ساختمانی گذراند. در همین زمان شروع به نوشتن روزمرگی های خود کرد که سرانجام به نوشتن رمان فقر و بدبختی در پاریس و لندن انجامید. بلافاصله پس از این رمان به نویسندگی پرداخت و رمان های دختر کشیش و حال و هوای برمه را نوشت. اورول نیز مانند دیگر فعالان و روشنفکران هم دوره خود به اسپانیا رفت تا علیه سربازان ژنرال فرانکو بجنگد. اورول در این جنگ مجروح شد و پس از مدتی بر اثر جراحت های مصدومیت درگذشت.کتاب درود بر کاتالونیا، حاصل دیده های او از اسپانیا در جنگ است.

درباره کتاب

اورول در این کتاب، مانند دیگر آثارش سعی دربیان مشکلات جامعه در جمله های ساده است. اورول در این کتاب با بیان یکی از سفرنامه هایش سعی دارد سختی زندگی در بریتانیا را به تمام مردم جهان اطلاع دهد. اورول که خود از طبقه متوسط بریتانیا بود، سعی داشت در تمام نوشته هایش، سختی های طبقه متوسط در بریتانیا را به نگارش در آورد.

جزئیات
نویسنده جورج اورول
تعداد صفحات 222

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

سال ها پیش، خانواده ی بروکر این خانه را در اختیار گرفته و آن را به یک سیرابی فروشی و پانسیون بدل کردند. مقداری از اسباب و اثاثیه به دردنخور را نیز به ارث بردند، اما هرگز توان تعویض آنها با اسباب نو را نیافتند. از این رو، اتاقی که ما در آن به سر می بردیم، هنوز آشکارا شکل یک اتاق پذیرایی را داشت. در سقف اتاق چهلچراغی دیده می شد که گرد و خاک انباشته روی آن بیشتر به مخمل شبیه بود. بخش بزرگی از دیوار را هم تودهی بزرگ و ترسناکی از اجناس اوراق و بنجل پوشانده بود. همه ی این ها میان میز و تیغه ای که روی آن کنده کاری و آینه کاری شده بود قرار داشتند.

فرشی نیز در کف اتاق قرار داشت و چنین می نمود که روزگاری جلال و ابهتی برای خود داشته، اما گذشت سالها و اثر آشغالها و كثافتهای ریخته شده بر آن، لکههای بسیاری بر رویش پدید آورده بودند. در گوشه ی دیگر اتاق دو صندلی زراندوز با نشیمن های پاره و یک مبل راحتی کهنسال، از آن مبل هایی که هنگام نشستن سر می خوری دیده می شدند. با تمامی این اوصاف، چهار تخت هم در اتاق جای داده شده و به این ترتیب این طويله به یک اتاق خواب بدل گشته بود.

کتاب های مرتبط

قلعه حیوانات

قلعه حیوانات

15,000تومان
زندگی جورج اورول
تنفس هوای تازه

تنفس هوای تازه

19,000تومان
ژرفنا،جاده ای به سوی اسکله ویگان