خرید رمان بابا لنگ دراز
بابا لنگ دراز (دو زبانه)

بابا لنگ دراز (دو زبانه)

20,000تومان
قیمت بدون مالیات: 20,000تومان
ناشر:الینا
کد محصول: 0007
موجودی در انبار

رمان  بابا لنگ دراز به قلم جین وبستر در سال 1912 منتشر شد. جین وبستر در آثارش سعی می کند که اعتقادات سیاسی و اجتماعی خودش را در آن بگنجاند. رمان بابا لنگ دراز شرح حال دختری به اسم جودی است که توسط فردی غریبه بورسیه می شود و شرایط کالج رفتن مهیا می شود. در کالج اتفاق های جالی برای او و دوستانش می افتد.

رمان بابا لنگ دراز، رمانی شناخته شده از جین وبستر است. بابا لنگ دراز درمورد فردی به اسم جودی آبوت است که توسط فردی ناشناخته بورسیه تحصیلی می شود.

درباره کتاب

کتاب بابا لنگ دراز یکی از برترین رمان های قرن 20 است، رمانی زیبا و ماندگار اثر جین وبستر. این کتاب تنها یک رمان عادی نبود، این کتاب یک انگیزه جهانی بود برای کمک به یتیمان.

با اقتباس از این رمان فیلم ها و سریال های گوناگونی ساخته شد مانند:

  • بابا لنگ دراز (فیلم 1919)
  • بابا لنگ دراز (فیلم 1931)
  • بابا لنگ دراز (فیلم 1938)
  • بابا لنگ دراز (فیلم 1955)
  • بابا لنگ دراز (سریال 1990)

درباره نویسنده

جین وبستر، نویسنده و نمایشنامه نویسی بود که در سال 1876 به دنیا آمد. بهترین آثار او بابا لنگ دراز و زندگی من بود که رمان زندگی من ادامه رمان بابا لنگ دراز محسوب می شود. از ویژگی های جین وبستر این است که آثار او مناسب سن خاصی نیست و مخاطبان او تمام سنین و با هر جنسیتی می تواند باشد.

خلاصه کتاب

رمان بابا لنگ دراز شرح حال دختری یتیم به نام جودی آبوت است که در یتیم خانه ای به نام جان گیر زندگی می کند. در 18 سالگی جودی، او توسط فردی به نام آقای اسمیت بورسیه تحصیلی می شود و شرایط حضور در دبیرستان را پیدا می کند.در دبیرستان دو دوست بسیار خوب پیدا می کند. او مدام با آقای اسمیت یا به قول جودی «بابا لنگ دراز» در حال مکاتبه است و این کتاب، نامه های جودی به آقای اسمیت یا همان «بابا لنگ دراز» است.

جزئیات
نویسنده جین وبستر
مترجم محسن معصومی
تعداد صفحات 264
قطع رقعی
نوع جلد شومیز

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

عزیزترین بابا لنگ دراز دنیا:

چد تا خبر خیلی خیلی خیلی بد دارم كه بهت بگم ، ولی با اونا شروع نمی كنم. اول سعی می كنم تو رو سر حال بیارم. جروشــا ابوت شروع به نویسندگی كرده . یه شعر با عنوان " از برج من " تو ماهنامه فوریه تو اولین صفحه اش چاپ میشه كه یه افتخار فوق العاده ای برای یه سال اولیه . دبیر زبان مون سر راهمو گرفت وقتی دیشب از كلیسای كالج بیرون می رفتم ، و گفت كه یه قطعه كاری جذابی بود به غیر از سطر ششم، كه بیش از حد طولانی بود . یه كپی ازش برات می فرستم برای اینكه ممكنه كنجكاو باشی بخونیش . بذار ببینم می تونم چیز خوشایند دیگه ای پیدا كنم ؟! آهان ! آره ! دارم اسكیت یاد می گیرم و می تونم به تنهایی و كاملا  با افتخار خیلی نرم حركت كنم . همین طور یاد گرفتم چطور با طناب از سقف ژیمنازیوم پایین بیام،  و همین طور می تونم سه فوت و شش ابنچ بپرم ؛ امیوارم به چهار فوت هم برسونم.

امروز صبح یه موعظه روحیه بخشی داشتیم كه پدر روحانی توش نصیحت می كرد . موضوع این بود :" راجب مردم بد قضاوت نكن تا راجبت بد قضاوت نكنن !" راجب ضرورت اغماض از خطاهای دیگرانه ، و اینكه مردم رو با قضاوت های زننده دلسرد نكنی . امیدوارم كه شنیده باشیش.

 امروز آفتابی ترین  و خیره كننده ترین بعد از ظهر زمستونیه ، و قندیلهای یخی دارن از درختهای صنوبر می چكن و همه دنیا زیر سنگینی برف كمر خم كردند؛ به غیر از من ،  من دارم زیر بار محنت كمر خم می كنم .

خوب دیگه ، حالا برای خبر بد شجاع باش جــودی ! باید بگی . مطمئنی كه سر حالی ؟ من توی ریاضیات و نثر لاتین افتادم. دارم كلاس خصوصی می بینم و دوباره ماه بعد قراره امتحان بدم. متاسفم اگه نا امید شدی، اما عوضش من اصلا اهمیتی نمی دم چون خیلی بیشتر از اون چیز هیی كه تو كتاب ها نوشته یاد گرفتم. من هفده تا رمان و كلی شعر خوندم ؛ رمان های خیلی مهم مثل " بیهودگی لطیف‌" و " ریچارد فورال " و " آلیس در سرزمین عجایب ". همجنین "مقاله های امرسون " و "زندگینامه لوك هارتس " و نسخه اول " سلطنت رومی گیبون ها " و نصف " زندگی نامه بنونتو كلینی " ؛ جالب نیست ؟ اون یه ولگرد بوده و تصادفا كسی رو ناشتا می كشه .

خوب می بینی كه بابایی ، بیشتر از اینكه تو لاتین گیر كنم باهوش هستم . این دفعه رو می بخشی اگه قول بدم كه دیگه تكرار نشه ؟

                                            

 پشیمونم، قربانت: جودی

کتاب های مرتبط

بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز

12,000تومان
بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز

16,000تومان