خرید کتاب زندگی جورج اورول
زندگی جورج اورول

زندگی جورج اورول

18,000تومان
قیمت بدون مالیات: 18,000تومان
کد محصول: 0032
موجودی در انبار
زندگی جورج اورول، کتابی به قلم بی.تی.اوکسلی است که زندگی جورج اورول نویسنده بریتانیایی را مورد بحث قرار داده او در این کتاب، زندگی جورج اورول را از زاویه دیگر برای ما شرح می دهد.

درباره جورج اورول

جورج اورول در ژوئن 1903 در ایالت هند بریتانیا متولد شد. پدربزرگ او یک مرفه و فعال اقتصادی بود.  جورج  از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷ در  برمه و در نیروهای پلیس به خدمت مشغول شد. زندگی مسئله طبقات اجتماعی در هند باعث شد او دید جدیدی نسبت به فقر داشته باشد. موضوع فقر مهم ترین پیام رمان های او است. در اوایل جوانی برای کسب تجربه فقر مدتی را در بین بی خانمان ها و کارگران ساختمانی گذراند. در همین زمان شروع به نوشتن روزمرگی های خود کرد که سرانجام به نوشتن رمان فقر و بدبختی در پاریس و لندن انجامید. بلافاصله پس از این رمان به نویسندگی پرداخت و رمان های دختر کشیش و حال و هوای برمه را نوشت. اورول نیز مانند دیگر فعالان و روشنفکران هم دوره خود به اسپانیا رفت تا علیه سربازان ژنرال فرانکو بجنگد. اورول در این جنگ مجروح شد و پس از مدتی بر اثر جراحت های مصدومیت درگذشت.کتاب درود بر کاتالونیا، حاصل دیده های او از اسپانیا در جنگ است.

جزئیات
نویسنده بی.تی.اوکسلی
مترجم شهرام جعفری
تعداد صفحات 215

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
حتی در بخش های آشکارا خیالی آثار او نشانه هایی از یک تمایل غیر ادبی وجود دارند. او رمان از همه کمتر به فرم ادبی محتاج است - حداقل ساختار مقرری را داراست و بلندی آن یک حالت کندی و آهنگی مطابق رسوم و تشریفات را که در انواع ادبی نویسی غیرممکن است مجاز می دارد. ثانيا رمان در اصرار روی احتمالات و دقت و نکته سنجی (چرا که اعمال انجام شده به وسیله ی برخی اشخاص در یک زمان معین و در یک موقعیت اجتماعی مشخصی را با واقع بینی توضیح می دهد)  قرابت بسیاری با گرایش روزنامه ای دارد. این تصادفی نیست که رمان نویس هایی همچون، دفو، فیلدینگ و دیکنز درست مثل اورول در عین حال روزنامه گار رفه ای بودند. سختی طبقه بندی کتابی چون آس و پاس های پاریس و لندن (که در چاپ اولیه ی آن در سال ۱۹۴۰ به عنوان «افسانه ای» طبقه بندی شد) نشانی است از نوعی زمین بی صاحب که در این عصر موجودیت دارد.

کتاب های مرتبط

قلعه حیوانات

قلعه حیوانات

15,000تومان
ژرفنا (جاده ای به سوی اسکله ویگان)
تنفس هوای تازه

تنفس هوای تازه

19,000تومان